Register | Login | Employee Portal |   Search
 

My Profile

Profile Avatar
ubezper
*******
*******, ******* *******
*******
******* ******* *******
Podczas wakacyjnych wyjazdów warto mieć przy sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego - radzą eksperci.  Oznacza to, że nie skorzystasz z optymalnych procedur medycznych i narażasz się na dłuższe dochodzenie do zdrowia, większe ryzyko powikłań, w tym trwałego kalectwa. Nawet jadąc do UE, kupuję komercyjne ubezpieczenie, a daruję sobie kartę oferowaną przez NFZ - za dużo zachodu. Akcja ratownicza i opieka w szpitalu spowodowana nieszczęśliwym wypadkiem za granicą może nas kosztować tysiące złotych. Zwrot kosztów za leczenie możemy domagać się d naszej formy ubezpieczeniowej na podstawie rachunków ze szpitala, najlepiej sporządzonych w języku angielskim. Jeśli jednak przyjrzymy się, co „typowy turysta” robi w Turcji, dojdziemy do wniosku, że ubezpieczenie wystarczające dla pani Nowak nie musi być odpowiednie dla pana Kowalskiego. Obok KL, innym - ważnym elementem polisy turystycznej jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC), przerzuca ono bowiem ciężar finansowy wynikający np. z szkodzenia cudzego mienia, na firmę ubezpieczeniową.


Za koszty przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej uważa się koszty niewykorzystanych świadczeń podróżnych, a także poniesione przez ubezpieczonego dodatkowe koszty transportu powrotnego. Pierwszy raz potrzebowałam polisy na wyjazd i ta porównywarka ułatwiła mi zakup. Helikopter nie przyleci na sam telefon bez gwarancji opłacenia kosztów czyli ok 900-1200USD za każdą godzinę lotu... poza tym nie wszędzie doleci, to znaczy nie wystartuje powyżej wysokości 5500 metrów i nie przyleci podczas zachmurzonej pogody.


Sprawdzone ubezpieczenie dla podróżujących na wakacyjny wypoczynek i dla korzystających z uroków zimowych sportów. Z tych też względów, pomimo wyższej składki za tego typu ubezpieczenie, lepszym wydaje się wybór wariantu umowy ubezpieczenia z wykorzystaniem wyższych poziomów sum ubezpieczenia. Zamów ubezpieczenie mieszkania u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wielu polskich turystów decyduje się jechać do Chorwacji własnym środkiem transportu. Przy takich i podobnych problemach pomoże Ci nasze ubezpieczenie bagażu podróżnego.


Polisa podróżna przyda się także Polakom spędzającym urlop na terenie RP. Zakres ubezpieczenia podróżnego dla osób wypoczywających na terenie kraju obejmuje najczęściej NNW, odpowiedzialność cywilną, a także ubezpieczenie sprzętu sportowego, czy też bagażu. Nie musisz OSOBIŚCIE informować wypadku czy potrzebie leczenia, ale tak czy siak musisz zawiadomić KOGOŚ, KTO zawiadomi ubezpieczyciela.... jeżeli sytuacja na to nie pozwala np bo straciłaś przytomność mówi się, że powinno się to zrobić jak najszybciej będzie to możliwe. Cena za dwutygodniową polisę w zależności od wariantu to wydatek mniej więcej od 100 do 300 zł. Transport zwłok ubezpieczonego do kraju, jeżeli ten na skutek nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania zmarł podczas wyjazdu. Wybierając z ubezpieczenia globalnych firm: Signal-Iduna, Axa, Mundial Assistance by Allianz możecie czuć się Państwo za granicą bezpiecznie. A na załączonym wyciągu z OWU nie ma nawet sumy ubezpieczenia kosztów leczenia.


Odpowiednio ubezpieczeni możemy skupić na zwiedzaniu Bramy Brandersburskiej w Berlinie, podziwianiu rozsianych po kraju bajkowych zamków niemieckich książąt i arystokratów czy smakowaniu słynnego bawarskiego piwa. Gdy Polak przebywający w celach turystycznych w Niemczech potrzebuje nagle opieki medycznej i nie posiada karty EKUZ, musi, ewentualnie za pośrednictwem członków rodziny, niezwłocznie skontaktować się z Oddziałem Wojewódzkim NFZ, który wystawi Certyfikat Tymczasowo Zastępujący Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.